Μια ανάσα από τα προημιτελικά ο Αστέρας Τρίπολης

Τρίτη, 10 Ιανουαρίου 2017 20:07

Εμφατικό ήταν το πέρασμα του Αστέρα Τρίπολης από τη Θεσσαλία και τα Τρίκαλα, των οποίων επιβλήθηκε 2-0 στον πρώτο αγώνα για τη φάση των «16» στο Κύπελλο Ελλάδας.

Οι Αρκάδες έδωσαν ουσιαστικά διαδικαστικό χαρακτήρα στη ρεβάνς της Πελοποννήσου, καθώς για να αποκλειστούν θα πρέπει να ηττηθούν με διαφορά τριών τερμάτων.

Το παιχνίδι διεξήχθη κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες, καθώς η θερμοκρασία στην έναρξη του αγώνα ήταν -4 βαθμοί κι αυτό δυσκόλεψε πάρα πολύ τις προσπάθειες των παικτών.

Το σκορ άνοιξε στο 39΄, όταν σε σουτ του Ιωαννίδη ο Σιδεράκης απέκρουσε, αλλά ο Καλτσάς πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 0-1 για την ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με στόχο να τελειώσουν το παιχνίδι και το κατόρθωσαν γρήγορα, καθώς στην πρώτη κιόλας ευκαιρία τους διπλασίασαν τα τέρματα  τους.

Στο 50ό λεπτό ο Ιγκλέσιας βρήκε τον Κότσιρα κι εκείνος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ 0-2.

Πηγή: naftemporiki.gr

Στείλτε μας το ρεπορτάζ της ομάδας σας, στα e-mail:

info.abolagr@gmail.com

info@abola.gr

palai1974@gmail.com

Περισσότερες δηλώσεις παικτών - προπονητών - προέδρων - παραγόντων αλλά και φάσεις - γκολ των αγώνων, μέσα από την κάμερα του Abola.gr, θα βρείτε στο κανάλι μας "Abola Sport" στο Youtube.

Γίνετε και εσείς συνδρομητές μας (εγγραφή - subscribe), για να μη χάνετε καμία ανάρτηση από την αγαπημένη σας ομάδα και όχι μόνο!