Το πλήρες πρόγραμμα της Football League

Πέμπτη, 05 Οκτωβρίου 2017 20:15

Το πλήρες πρόγραμμα της Football League μετά την κλήρωση έχει ως εξής:

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης (05/10) η κλήρωση της Football League για τη σεζόν 2017/18.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football League θα γίνει στις 22 Οκτωβρίου και ξεχωρίζει η αναμέτρηση Παναχαϊκή – Τρίκαλα. Ο Άρης θα υποδεχθεί στο “Κλ. Βικελίδης” τον Αιγινιακό, ενώ ο ΟΦΗ παίζει στην έδρα του Πασσεραϊκού.

 

Να αναφέρουμε πως θα υπάρξουν πέντε εμβόλιμες αγωνιστικές (10η , 15η, 21η, 26η, 29η), ενώ το πρωτάθλημα αναμένεται να ολοκληρωθεί στις 27 Μαΐου.

 

Το πρόγραμμα αλλά και οι ημερομηνίες διεξαγωγής των αγώνων της Football League

 

1η αγωνιστική (22/10) & 18η (18/2)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

Εργοτέλης – Καλλιθεα

 

Αχαρναϊκός – Απόλλων Λάρισας

 

Παναχαϊκή – Τρίκαλα

 

Βέροια – Απόλλων Καλαμαριάς

 

Άρης – Αιγινιακός

 

Σπάρτη – Παναιγιάλειος

 

Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Πανσερραϊκός – ΟΦΗ

 

 

 

2η αγωνιστική (29/10) & 19η (25/2)

 

Εργοτέλης – ΑΟΧ/Κισσαμικός

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Αχαρναϊκός

 

Καλλιθέα – Παναχαϊκή

 

Απόλλων Λάρισας – Βέροια

 

Τρίκαλα – Αρης

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Σπάρτη

 

Αιγινιακός – Δόξα Δράμας

 

Παναιγιάλειος – Πανσερραϊκός

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΟΦΗ

 

 

 

3η αγωνιστική (5/11) & 20η αγωνιστική (4/3)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Αχαρναϊκός

 

Παναχαϊκή 0 Εργοτέλης

 

Βέροια – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

Σπάρτη – Απόλλων Λάρισας

 

Δόξα Δράμας – Τρίκαλα

 

Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς

 

ΟΦΗ – Αιγινιακός

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναιγιάλειος

 

 

 

4η αγωνιστική (12/11) & 21η αγωνιστική (7/3)

 

Παναχαϊκή – ΑΟΧ/Κισσαμικός

 

Αχαρναϊκός – Βέροια

 

Εργοτέλης – Άρης

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Σπάρτη

 

Καλλιθέα -Δόξα Δράμας

 

Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός

 

Τρίκαλα – ΟΦΗ

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Αιγινιακός – Παναιγιάλειος

 

 

 

5η αγωνιστική (19/11) & 22η αγωνιστική (11/3)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Βέροια

 

Άρης – Παναχαϊκή

 

Σπάρτη – Αχαρναϊκός

 

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης

 

Πανσερραϊκός – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

ΟΦΗ – Καλλιθέα

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας

 

Παναιγιάλειος – Τρίκαλα

 

Αιγινιακός – Απόλλων Καλαμαριάς

 

 

 

6η αγωνιστική (26/11) & 23η αγωνιστική (18/3)

 

Άρης – ΑΟΧ/Κισσαμικός

 

Βέροια – Σπάρτη

 

Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας

 

Αχαρναϊκός – Πανσερραϊκός

 

Εργοτέλης – ΟΦΗ

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Καλλιθέα – Παναιγιάλειος

 

Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός

 

Τρίκαλα – Απόλλων Καλαμαριάς

 

 

 

7η αγωνιστική (3/12) & 24η αγωνιστική (24/3)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Σπάρτη

 

Δόξα Δράμας – Άρης

 

Πανσερραϊκός – Βέροια

 

ΟΦΗ – Παναχαϊκή

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός

 

Παναιγιάλειος – Εργοτέλης

 

Αιγινιακός – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα

 

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

 

 

 

8η αγωνιστική (10/12) & 25η αγωνιστική (1/4)

 

Δόξα Δράμας – ΑΟΧ/Κισσαμικός

 

Σπάρτη – Πανσερραϊκός

 

Άρης – ΟΦΗ

 

Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος

 

Αχαρναϊκός – Αιγινιακός

 

Εργοτέλης – Απόλλων Καλαμαριάς

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Τρίαλα

 

Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

 

 

 

9η αγωνιστική (17/12) & 26η αγωνιστική (4/4)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Πανσερραϊκός

 

ΟΦΗ – Δόξα Δράμας

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Σπάρτη

 

Παναιγιάλειος – Άρης

 

Αιγινιακός – Βέροια

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Παναχαϊκή

 

Τρίκαλα – Αχαρναϊκός

 

Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

 

Καλλιθέα – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

 

 

10η αγωνιστική (20/12) & 27η αγωνιστική (15/4)

 

ΟΦΗ – ΑΟΧ/Κισσαμικός

 

Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος

 

Σπάρτη – Αιγινιακός

 

Άρης – Απόλλων Καλαμαριάς

 

Βέροια – Τρίκαλα

 

Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας

 

Αχαρναϊκός – Καλλιθέα

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Εργοτέλης

 

 

 

11η αγωνιστική (7/1) – 28η αγωνιστική (22/4)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Παναιγιάλειος – ΟΦΗ

 

Αιγινιακός – Πανσερραϊκός

 

Απόλλων Καλαμαριάς – ΔόξαΔράμας

 

Τρίκαλα – Σπάρτη

 

Απόλλων Λάρισας – Άρης

 

Καλλιθέα – Βέροια

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή

 

Εργοτέλης – Αχαρναϊκός

 

 

 

12η αγωνιστική (14/1) & 29η αγωνιστική (25/4)

 

Παναιγιάλειος – ΑΟΧ/Κισσαμικός

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιγινιακός

 

ΟΦΗ – Απόλλων Καλαμαριάς

 

Πανσερραϊκός – Τρίκαλα

 

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας

 

Σπάρτη -Καλλιθέα

 

Άρης – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

Βέροια – Εργοτέλης

 

Αχαρναϊκός – Παναχαϊκή

 

 

 

13η αγωνιστική (21/1) & 30η αγωνιστική (29/4)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Αιγινιακός

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Παναιγιάλειος

 

Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Απόλλων Λάρισας – ΟΦΗ

 

Καλλιθέα – Πανσερραϊκός

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας

 

Εργοτέλης – Σπάρτη

 

Αχαρναϊκός – Άρης

 

Παναχαϊκή – Βεροια

 

 

 

14η αγωνιστική (28/1) & 31η αγωνιστική (6/5)

 

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟΧ/Κισσαμικός

 

Αιγινιακός -Τρίκαλα

 

Παναιγιάλειος – Απόλλων Λάρισας

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Καλλιθέα

 

ΟΦΗ – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

Πανσερραϊκός – Εργοτέλης

 

Δόξα Δράμας – Αχαρναϊκός

 

Σπάρτη – Παναχαϊκή

 

Βέροια – Άρης

 

 

 

15η αγωνιστική (31/1) & 32η αγωνιστική (13/5)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Τρίκαλα

 

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς

 

Καλλιθέα – Αιγινιακός

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Πανιαιγάλειος

 

Εργοτέλης – Αναγέννηση Καρ΄διτσας

 

Αχαρναϊκός – ΟΦΗ

 

Παναχαϊκή – Πανσερραϊκός

 

Βέροια – Δόξα Δράμας

 

Άρης – Σπάρτη

 

 

 

16η αγωνιστική (4/2) & 33η αγωνιστική (20/5)

 

Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ/Κισσαμικός

 

Τρίκαλα – Καλλιθέα

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Α.Ε.Καραϊσκάκης

 

Αιγινιακός – Εργοτέλης

 

Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναχαϊκή

 

ΟΦΗ – Βέροια

 

Πανσερραϊκός – Άρης

 

Σπάρτη – Δόξα Δράμας

 

 

 

17η αγωνιστική (11/2) & 34η αγωνιστική (27/5)

 

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Καλλιθέα

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας

 

Εργοτέλης – Τρίκαλα

 

Αχαρναϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς

 

Παναχαϊκή – Αιγινιακός

 

Βέροια – Παναιγιάλειος

 

Άρης -Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Σπάρτη – ΟΦΗ

 

Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός

Abola.gr - Team

Στείλτε μας το ρεπορτάζ της ομάδας σας, στα e-mail:

info.abolagr@gmail.com

info@abola.gr

palai1974@gmail.com  |  kafotis@yahoo.gr

Περισσότερες δηλώσεις παικτών - προπονητών - προέδρων - παραγόντων αλλά και φάσεις - γκολ των αγώνων, μέσα από την κάμερα του Abola.gr, θα βρείτε στο κανάλι μας "Abola Sport" στο Youtube.

Γίνετε και εσείς συνδρομητές μας (εγγραφή - subscribe), για να μη χάνετε καμία ανάρτηση από την αγαπημένη σας ομάδα και όχι μόνο!

 

Άμεση επικοινωνία, για να βιντεοσκοπήσουμε και τη δική σας ομάδα:

⚽ 6976 697 103 - Ρένος Γιαμπουράς 

  1. Ροή
  2. Δημοφιλή
  3. Τάσεις

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

« Δεκέμβριος 2017 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

YOUTUBE CHANNEL ABOLA

FACEBOOK PAGE ABOLA