Παλικαρίσια νίκη για Πέρα Κλούμπ

Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2016 21:58

Παρόλο τις δύο αποβολές και τον τραυματισμό του Γιώργου Ποριώτη στο 10', η Πέρα Κλούμπ επικράτησε με 2-0 του Αριών, δείχνοντας μαχητική ψυχή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 4' με τον Μάρη. Στο 25' ο Παυλόπουλος είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και ένα λεπτό αργότερα ο Σιάσος την απευθείας κόκκινη. Μέσα σε δύο λεπτά η Πέρα έπαιζε με εννιά παίχτες.

Παρόλα αυτά δεν πτοήθηκαν οι γηπεδούχοι και με τον Μουρδουκούτα στο 31' έκαναν το 2-0 κόντρα στην ροή του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα του Παυλόπουλου πήρε μια παλικαρίσια νίκη.

Πέρα Κλούμπ : Νάκος, Παυλόπουλος Αλ., Παλαμάρας (Ηλίου 84'), Κουβάρης, Παυλόπουλος Αθ., Σμυρνιωτάκης, Ποριώτης Γ.( Πετρόπουλος 10'), Κυρκασιάδης, Μάρης, Ποριώτης Α. (Μουρδουκούτας 31'), Σιάσος

Αρίων : Aρμένης, Κρούσκας (Πανώλης 69'), Κατωπόδης, Λαγός, Καριοφύλλης, Κομπαϊ, Βάσος, Δροσογιάννης (Σκορδάς 46'), Πελεκούδας, Οικονομόπουλος (Αναστασάτος 79'), Καρασπύρος

Βασίλης Θεόκλητος

Στείλτε μας το ρεπορτάζ της ομάδας σας, στα e-mail:

info.abolagr@gmail.com

info@abola.gr

palai1974@gmail.com

Περισσότερες δηλώσεις παικτών - προπονητών - προέδρων - παραγόντων αλλά και φάσεις - γκολ των αγώνων, μέσα από την κάμερα του Abola.gr, θα βρείτε στο κανάλι μας "Abola Sport" στο Youtube.

Γίνετε και εσείς συνδρομητές μας (εγγραφή - subscribe), για να μη χάνετε καμία ανάρτηση από την αγαπημένη σας ομάδα και όχι μόνο!