Παλικαρίσια νίκη για Πέρα Κλούμπ

Δεκ 17, 2016

Παρόλο τις δύο αποβολές και τον τραυματισμό του Γιώργου Ποριώτη στο 10', η Πέρα Κλούμπ επικράτησε με 2-0 του Αριών, δείχνοντας μαχητική ψυχή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 4' με τον Μάρη. Στο 25' ο Παυλόπουλος είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και ένα λεπτό αργότερα ο Σιάσος την απευθείας κόκκινη. Μέσα σε δύο λεπτά η Πέρα έπαιζε με εννιά παίχτες.

Παρόλα αυτά δεν πτοήθηκαν οι γηπεδούχοι και με τον Μουρδουκούτα στο 31' έκαναν το 2-0 κόντρα στην ροή του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα του Παυλόπουλου πήρε μια παλικαρίσια νίκη.

Πέρα Κλούμπ : Νάκος, Παυλόπουλος Αλ., Παλαμάρας (Ηλίου 84'), Κουβάρης, Παυλόπουλος Αθ., Σμυρνιωτάκης, Ποριώτης Γ.( Πετρόπουλος 10'), Κυρκασιάδης, Μάρης, Ποριώτης Α. (Μουρδουκούτας 31'), Σιάσος

Αρίων : Aρμένης, Κρούσκας (Πανώλης 69'), Κατωπόδης, Λαγός, Καριοφύλλης, Κομπαϊ, Βάσος, Δροσογιάννης (Σκορδάς 46'), Πελεκούδας, Οικονομόπουλος (Αναστασάτος 79'), Καρασπύρος